Užívání chia semem výhody/nevýhody

Chia semínkaChia semínka se mohou pochlubit opravdu vynikajícími nutričními hodnotami. Obsahují skvělý poměr bílkovin, sacharidů a tuků a jsou vhodná prakticky pro všechny. Semínka chia mohou být součástí jídelníčku sportovců, starších lidí, kteří trpí nedostatkem živin, dětí, těhotných a kojících žen či vegetariánů a veganů.

Chia semínka tvoří lehce stravitelný gel, který se dá konzumovat s jakýmkoliv druhem pokrmů. Sportovci, kteří se vystavují zvýšené fyzické zátěži, si chia semínka oblíbí především jako zdroj energie. Chia semínka je vhodné konzumovat před i během zvýšené fyzické námahy.

Ženy po třicítce trpí nedostatkem vápníku a proto by měly konzumovat chia semínka, která jsou jejich vydatným zdrojem. Kojící matky, které trpí padáním vlasů či lámáním nehtů, mohou svému tělu dodat potřebné živiny právě prostřednictvím chia semínek. Chia semínka mohou bez obav konzumovat také těhotné ženy a děti. Zejména pro děti je konzumace chia semínek velmi příznivá. Děti velmi rychle rostou a jejich organismus potřebuje mnoho důležitých živin, které jsou obsaženy v semínkách chia.

Semínka chia nemají žádné negativní vlastnosti a proto je mohou konzumovat opravdu všichni bez ohledu na věk či pohlaví. Jsou oblíbeným doplňkem potravy všech lidí, kteří čelí zvýšenému psychickému vypětí, ale také nenahraditelným zdrojem živin pro vegetariány a vegany.

TIP:

Zde můžete koupit jedlá chia semínka za AKČNÍ cenu v BIO kvalitě!