Jak pomáhají Chia semínka při hubnutí

Chia semínkaMarně se snažíte zhubnout, ale nejde Vám to? Semínka chia pro Vás mohou být poslední záchranou. Základním principem hubnutí je konzumovat potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Díky ní bude Váš žaludek plnější a Vám se dostaví pocit sytosti. Chia semínka obsahují vysoké množství zdravých tuků Omega-3 a vlákniny. Díky vláknině nebudete mít pocit hladu a bude se Vám mnohem rychleji a příjemněji hubnout.

Semínka chia obsahují hodně proteinů, které jsou potřebné pro udržení svalové hmoty. Mnoho lidí hubne naprosto nesprávným způsobem a to tak, že tělu nedopřává dostatečný přísun bílkovin. Tělo si pak v případě hladovění vyrábí energii z vlastní svalové hmoty. Právě proto mnoho lidí během hubnutí ztrácí svalovou hmotu a ne tuky. Ztracená svalová hmota má za následky zpomalení metabolismu a zpomalení celého procesu hubnutí. Mnoha lidem, kteří drží dietu se nedostávají důležité minerály, vitamíny a sacharidy. Chia semínka všechny tyto důležité živiny obsahují.

K hubnutí velmi významně přispívá gel z chia semínek. Konzumací gelu se v žaludku vytvoří fyzická bariéra, která zpomaluje proces trávících enzymů. Díky tomu je mnohem delší přeměna sacharidů na jednoduché cukry. Výkyvy hladiny cukru v krvi jsou tak mnohem menší a snižuje se tím i chuť na sladké. Osoby, které budou při dietě konzumovat chia semínka tak zažehnají stavy, kdy se budou chtít najíst sladkými potravinami, které do jejich dietního jídelníčku rozhodně nepatří.

Chia semínka můžete přidat do jakéhokoliv pokrmu. Jídlo tím nabude na objemu a tím pádem bude sytější. Chia semínka můžete míchat i do nápojů. Ty jsou pak mnohem hustší a zasytí Vás. Stačí přidat jednu či dvě lžičky do pokrmu a Váš žaludek se bude cítit mnohem sytější a nebudete mít potřebu tak často jíst. Gel z chia semínek si můžeme připravit i předem. Stačí smíchat 1 díl chia semínek s 9-10 díly vody. Semínka díky svým hydrofilním vlastnostem rychle nasají vodu a stane se z nich gel. Ten můžeme uložit do lednice, kde vydrží až 10 dní. Hustota gelu lze libovolně měnit. Chcete-li hustší gel, přidejte chia semínka, v opačném případě pak vodu.

TIP:

Zde můžete koupit jedlá chia semínka za AKČNÍ cenu v BIO kvalitě!