Semínka chia a ženy

Chia semínkaSemínka chia jsou výborným doplňkem stravy pro ženy v jakémkoliv věku. Chia semínka vynikají výbornými nutričními hodnotami a vzhledem k tomu, že jsou bez chuti, se skvěle hodí ke každému druhu pokrmu. Lékaři doporučují konzumovat semínka chia jak mladým, tak starším ženám.

Dívky potřebují zvýšené množství vápníku. Semínka chia jsou jeho skvělým zdrojem, protože obsahují až 5x více vápníku, než mléko. Mimo to je vápník ze semínek chia mnohem využitelnější. Vápník je potřebný pro správný růst kostí a zubní skloviny. Semínka chia jsou hodné pro ženy, jejichž věk přesáhl 30. rok života. Právě tehdy ženy zaznamenávají vysoký úbytek vápníku a potřebují ho doplnit.

Chia semínka jsou skvělým zdrojem energie pro aktivní ženy, sportovkyně či tanečnice. Jemný gel, který lze ze semínek získat se dá konzumovat před i během zvýšené fyzické námahy. Semínka chia zajistí rovnoměrný přísun energie.

Ženy, které mají problémy s hladinou cukru v krvi často užívají gel ze semínek chia, který v žaludku tvoří fyzickou bariéru mezi trávícími enzymy a karbohydráty. Dochází tak ke zpomalení rozkladu sacharidů na glukózu a menším výkyvům hodnot cukru v krvi.

Chia semínka obsahují vysoký podíl Omega-3 mastných kyselin a jsou vhodné pro ženy s vysokým cholesterolem a srdečními poruchami. Jsou skvělou prevencí před kardiovaskulárními poruchami.

Pro ženy, které se snaží dodržovat dietní režima nedaří se jim to, jsou chia semínka poslední záchranou. Obsahují vysoký podíl vlákniny a mají skvělé sytící vlastnosti.

Chia semínka mohou být součástí stravy každé ženy, ať už jde o sportovkyni či ženu v pokročilejším věku. Pravidelnou konzumací chia semínek lze již po krátké době pozorovat blahodárné účinky na organismus, které semínka mají.

TIP:

Zde můžete koupit jedlá chia semínka za AKČNÍ cenu v BIO kvalitě!