Konzumace Chia semen

Chia semínkaSemínka chia lze konzumovat mnoha způsoby. Jsou bez chutí a proto je možné je kombinovat se všemi druhy pokrmů. Velmi často se přidávají do nápojů. Semínka chia můžete dát do vody, ale také do ovocného nápoje či čaje. Pokud si v domácí pekárně sami pečete pečivo, můžete si do něj přidat chia semínka, které mají mnohem vyšší hodnoty důležitých látek, než jiná populární semínka.

Chia semínka jsou oblíbenou součástí salátů, ale můžeme je přidat také do jogurtů, tvarohů, pudingů či marinád. Řada lidí si vyrábí své domácí fitness tyčinky, i do nich se skvěle hodí chia semínka. Pokud často konzumujete musli a cereálie, zkombinujte si je s chia semínky. V jihoamerické kuchyni jsou součástí téměř každého pokrmu. I v naší kuchyni si však hledají své pevné místo a již nyní je můžete najít v polévkách či vaječných omeletách.

Díky hydrofilním vlastnostem tvoří chia semínka při kontaktu s tekutinou gel. Ten lze přidat nejen do nápojů, ale také kaší tvarohů a těsta. Je jen na Vás, zda budete semínka konzumovat celá či ve formě gelu. Semínka nejsou tvrdá, jako celá řada jiných semínek a v tekutině navíc velmi rychle změknou.

Rozhodnete-li se konzumovat semínka chia formou gelu, získáte ho v poměru 1 dílu semínek na 10 dílů vody. Jednoduše smíchejte semínka chia s vodou a nechte 5 až 10 minut odstát. Poté směs zamíchejte a smíchejte ji s nápojem či pokrmem dle libosti. Pokud necháte semínka odstát déle, pojmou ještě více vody a budou mnohem měkčí. Gel bude mnohem hustší a lze jej v lednici skladovat i více, než týden. Gel můžete okamžitě použít a konzumovat ho s pokrmem dle Vaší chuti.

TIP:

Zde můžete koupit jedlá chia semínka za AKČNÍ cenu v BIO kvalitě!