Semínka chia a sportovci

Chia semínkaSemínka chia jsou ideálním doplňkem stravy pro sportovce, atlety či kulturisty. Skvělé nutriční hodnoty a další vlastnosti dělají ze semínek chia nenahraditelného partnera pro chvíle zvýšené fyzické námahy. Jsou velmi lehce stravitelné a dají se konzumovat před i během zvýšené fyzické námahy. Vyrovnanému množství živin přispívá k mnohem rychlejší stavbě svalů a tkání. Semínka chia jsou dlouhotrvajícím zdrojem energie a tudíž vhodná k dlouhodobé fyzické námaze a nikoliv jen ke krátkodobým výkonům. Semínka chia pomáhají lépe trávit bílkoviny, což je pro sportovce velmi důležité.

Semínka chia nejsou náročné na přípravu a gel z nich uděláte během několika málo minut. Gel z chia semínek je skvělou přírodní náhražkou umělých sportovních syntetických gelů. K přípravě stačí pouze 2 lžíce chia semínek a 20 lžic tekutiny. Získáte tak 155g přírodního gelu. Pokud jste si již přečetli nutriční hodnoty chia semínek, víte, že mají téměř rovnoměrný poměr proteinů, sacharidů a tuků.

Semínka chia jsou velmi snadno vstřebatelná a proto vhodná jako svačina či součást svačiny po namáhavém tréninku. Semínka chia obsahují elektrolyty železa, vápníku a draslíku a slouží jako vynikající zdroj pro doplnění těchto důležitých látek. Během náročného tréninku se tyto prvky dostávají z těla ven a je třeba je doplnit. Chia semínka obsahují vysoké procento proteinů, které pomáhají k regeneraci tkání. Díky hydrofilním vlastnostem chia semínek dochází k hydrataci organismu. Semínka jsou vhodná nejen při fyzické, ale také psychické zátěži či stresu.

Sportovci by měli semínka chia konzumovat před sportovním výkonem a to jak v podobě nápoje, tak v jako jemný přírodní energy gel. Energetický nápoj lze připravit velmi snadno. Stačí přidat dvě lžičky chia semínek do 200 – 250 ml vody či ovocné šťávy. Nechte semínka 10 – 20 min odstát poté důkladně zamíchejte. Váš energy dring z chia semínek je připraven ke konzumaci. Nemusíte jej vypít najednou, ale můžete ho popíjet i během sportovního výkonu.

Příprava energy gelu je náročnější na čas. Přidejte 2 lžičky chia semínek do deseti a až patnácti násobku vody. Poté nechte minimálně 20 až 30 minut odležet. Pokud necháte chia semínka odpočinout i přes noc, získáte mnohem hustší gel, protože semínka nasají více vody. Gel konzumujte před i během sportovního výkonu.

TIP:

Zde můžete koupit jedlá chia semínka za AKČNÍ cenu v BIO kvalitě!